AI napisała i wyprodukowała cały album muzyki POP

No dobra – przyznaję, to będzie bardzo dziwna wiadomość. Z jednej strony wiemy, że muzyka POP nie należy do zbyt skomplikowanych dzieł sztuki, ale z drugiej, jest dobrym przykładem na to, co nas – ludzi – określa, czyli emocje, rozrywka i muzyka.

Przed Wami nowy album tegoż kanonu, ale… całkowicie skomponowany i wyprodukowany przez AI. Jest wynikiem bliskiej współpracy Taryn Southern (słowa) i Amper Software. I AM AI (Jestem Sztuczną Inteligencją) to pierwszy w historii tej planety album muzyczny, który nie został stworzony przez człowieka.

Celem projektu jest udoskonalenie oprogramowania Ampera, które ma na celu wesprzeć muzyków w procesie tworzenia swoich dzieł. Wyobraźcie sobie komentarze przyszłości. Do niedawna nabijaliśmy się playbacku, potem z elektronicznej obróbki dźwięku, a teraz w zasadzie dla każdego można będzie coś stworzyć przy minimalnym jego udziale.

Trzeba przyznać, że w tej kolaboracji AI wypadła zdecydowanie bardziej kreatywnie od swojego ludzkiego partnera. Słowa tego dzieła nie powalają inteligencją.

Dodatkowo polecam uwadze też poniższe wideo. W ciekawy sposób pokazuje proces tworzenia takich projektów i dosyć dobrze przewiduje przyszłość muzyki.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

2 Comments

Leave A Reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Stay on op - Ge the daily news in your inbox