Raspberry Pi wypuszcza 12-megapikselowy aparat fotograficzny o wartości 50 USD z wymiennymi obiektywami. Lustrzanka z malinką?

0
193
Lustrzanka Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation wypuściła nową płytę aparatu, która powinna radykalnie poprawić możliwości fotograficzne dostępne dla entuzjastów DIY i hobbystów. High Quality Camera – bo taka jest nazwa urządzenia – jest zbudowana wokół 12,3-megapikselowej matrycy Sony IMX477 z podświetleniem od tyłu z pikselami 1,55 mikrona.

Wcześniej istniały oficjalne aparaty Raspberry Pi, ale korzystały one z dużo mniejszych czujników o niższej rozdzielczości i opierały się na obiektywach o stałej ogniskowej. Aparat wysokiej jakości obsługuje jednak wymienne obiektywy z mocowaniem C i CS i oferuje regulowane ustawienie ostrości z tyłu. Pierwsze opcje dostępne za pośrednictwem zatwierdzonych sprzedawców obejmują obiektyw CS z mocowaniem CS 6 mm o wartości 25 USD i obiektyw z mocowaniem C 16 USD o wartości 50 USD.

Płyta ma uchwyt CS, ale jest wyposażona w adapter C-mount. Oznacza to, że łatwo będzie dołączyć szeroką gamę obiektywów za pośrednictwem produktów innych firm. Oto, na przykład, jak wygląda płytka Rpi z Canonem 70-200 mm f / 2.8:

Właściciele Raspberry Pi używają modułów kamer do swoich amatorskich projektów, od domowych systemów bezpieczeństwa po konfiguracje dronów dla majsterkowiczów. Raspberry Pi Press publikuje nowy przewodnik na temat używania aparatów z Pi, dostępny dziś za 10 GBP (12,50 USD) w formie drukowanej lub bezpłatnie w formacie PDF.

Kamera wysokiej jakości jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami Raspberry Pi od 1 Modelu B, a poprzedni 8-megapikselowy moduł aparatu będzie nadal dostępny jako tańsza, mniejsza opcja. Nowy aparat trafi dziś do sprzedaży za 50 USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here