ChatGPT teraz słyszy, widzi i mówi

Nowe możliwości chatGPT

OpenAI, twórca popularnego systemu AI ChatGPT do komunikacji tekstowej, wprowadza istotne zmiany w swojej ofercie. Nowa wersja systemu będzie wyposażona w funkcję rozpoznawania głosu, pozwalającą użytkownikom na komunikację za pomocą mowy. Co więcej, użytkownicy będą mogli wybierać spośród pięciu różnych głosów, które będą generowane automatycznie.

Rozpoznawanie obrazów

Ale to nie jedyna nowa funkcjonalność. OpenAI wzbogaciło także system o technologię rozpoznawania obrazów. Dzięki temu użytkownicy będą mogli pokazywać ChatGPT zdjęcia, a system będzie w stanie omówić, co się na nich znajduje. Przykładowo, podczas podróży użytkownik może pokazać zdjęcie pewnego punktu orientacyjnego, a system natychmiast dostarczy informacje na jego temat.

ChatGPT kucharzem i pomocnikiem szkolnym

OpenAI przedstawiło także kilka propozycji dotyczących zastosowań nowych funkcjonalności. „Wyobraź sobie, że robisz zdjęcie zawartości swojej lodówki, a system podpowiada ci, jakie danie możesz przygotować z dostępnych składników. Możesz także zadać dodatkowe pytania, aby uzyskać dokładny przepis. A jeśli twoje dziecko ma problem z zadaniem domowym z matematyki, wystarczy zrobić zdjęcie zadania, a system poda wskazówki do jego rozwiązania”, czytamy w komunikacie OpenAI.

Dostępne platformy

Niestety, te innowacyjne funkcje będą dostępne tylko dla wybranych. Mogą z nich korzystać jedynie osoby subskrybujące płatne wersje ChatGPT Plus lub Enterprise. Co więcej, funkcje głosowe będą dostępne tylko na systemy operacyjne iOS i Android. Natomiast technologia rozpoznawania obrazów, oparta o modele GPT-3,5 i GPT-4, będzie dostępna na wszystkich platformach. OpenAI podkreśla, że system nie ogranicza się jedynie do analizy zdjęć – może również analizować dokumenty tekstowe, grafiki czy zrzuty ekranu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Stay on op - Ge the daily news in your inbox